سوالات متداول

سند نامگذاری ستاره حاوی چه اطلاعاتی است؟

سند نامگذاری ستاره حاوی اسم ستاره(اسم انتخابی شما)،مختصات تلسکوپی ستاره و تاریخ ثبت آن است.

با خرید بسته نامگذاری ستاره چه چیزهایی برای من ارسال میشود؟

  1. سند رسمی و بین المللی اینترنشنال استار رجیستری بصورت قاب شده که حاوی اسم ستاره(اسم انتخابی شما)،مختصات تلسکوپی ستاره و تاریخ ثبت آن است.
  2. یک نقشه کامل از صورت فلکی ستاره که محل دقیق ستاره نامگذاری شده،روی آن علامت گذاری شده است.
  3. یک کارت تبریک از طرف اینترنشنال استار رجیستری برای کسی که این هدیه زیبا را دریافت میکند.

آیا من مالک ستاره نامگذاری شده هستم؟!

خیر،هیچکس در دنیا نمیتواند مالک یک ستاره شود! شما در واقع از طریق کمپانی اینترنشنال استار رجیستری حق نامگذاری یک ستاره را خریداری میکنید.

این نامگذاری توسط ستاره شناسان به رسمیت شناخته میشود؟

تنها نامگذاری علمی ستاره ها در جهان توسط اتحادیه بین المللی نجوم انجام میشود،اینترنشنال استار رجیستری با کسب مجوز از اتحادیه بین المللی نجوم اولین لیست نامگذاری ستاره ها توسط عموم مردم را بوجود آورده است.

با چشم غیر مسلح میتوانم ستاره ای که نامگذاری کردم را ببینم؟

در بهترین شرایط تنها 9000 ستاره با چشم غیر مسلح از دید زمینی میتوانند دیده شوند و تمامی آنها از قبل نامگذاری شده اند.اما ناراحت نباشید میلیون ها ستاره وجود دارد که هنوز نامگذاری نشده اند.با هر ستاره ای که خریداری و نامگذاری میکنین مختصات تلسکوپی آن در سند رسمی و بین المللی اینترنشنال استار رجیستری درج میشود و ستاره نامگذاری شده با هر نوع تلسکوپ خانگی قابل رصد کردن است.

چه اسم هایی را میتوانم انتخاب کنم؟

هر اسم یا عبارتی که بخواهید میتوانید انتخاب کنید فقط کافیست که به زبان انگلیسی و کمتر از 35 حرف باشد و شامل کلمه های مبتذل،خشونت آمیز،توهین به ادیان و…نباشد.

آیا میتوانم یک ستاره را به اسم دو یا چند نفر نامگذاری کنم؟

بله شما میتوانید یک ستاره را به اسم دو یا چند نفر نامگذاری کنید و در واقع این کار در میان زوج های جوان و خانواده ها طرفداران زیادی دارد.